TARSUS KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Tarsus Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı 23 Kasım 2021 Salı günü saat 16:00’da, Güner Baykal Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya; Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok, Genel Sekreter Remzi Karabulut, üyeler; Nihat Çapar, Oya Korkmaz, Emrah Kara, Uğur Pişmanlık, Necat Çakır, Nagehan Karğılı, Şahin Yücel, Bilgehan Güçtimur katıldılar.
Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok toplantının açılış konuşmasını yaparak gündem maddeleri hakkında bilgi verdi. Gündemin 2. maddesi gereği, Kasım ayı için planlanan faaliyetler gözden geçirildi. Yoğun bir hafta geçirildiği ve bir çok programın yapıldığı belirtildi. Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu olarak 10 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 19:00’da, Ata’ya Saygı Turu düzenlendiği, 15 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 14:00’te, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.İhsan Üstün’ün sunumu ile “Diyabet ve Sağlıklı Yaşam” konusunda bir söyleşi yapıldığı, 16 Kasım 2021 Salı günü saat 13:00’te İncirgediği Mahallesinde bulunan “Halil Atılgan Toroslar Kültür ve Sanat Evi”nin ziyaret edildiği, aynı gün saat 16:00’da Kadın Meclisi Seçimi, 17 Kasım 2021 Çarşamba saat 17:00’de Sanat ve Kültür Çalışma Grubu, 18 Kasım 2021 Perşembe günü saat 17:00’de Çevre Çalışma Grubu toplantısı yapıldığı, 19 Kasım 2021 Cuma günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şube Müdürlüğü’nde görevli Dr. Osman Sirkeci ve Psikoloji ve Felsefe alanında uzman Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu ile “Sokak Ekonomisi” üzerine bir söyleşi yapıldığı, 20 Kasım 2021 Cumartesi günü Tarsus 1. Stoa Felsefe Festivali, 21 Kasım 2021 Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği yapıldığı bildirildi. 26 Kasım 2021 Cuma günü, Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi kapsamında Çalıştay, Kadın Meclisimiz tarafından, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında, 27 Kasım 2021 Cumartesi, Fahrettin Paşa ve Yarbay Şemsettin Mahallelerinde psikolog ve avukat eşliğinde kadınlarla sohbet yapılacağı, 27 Kasım 2021 Cumartesi günü 13. Tarsus Yarı Maratonu için yapılacak fuarda ve 28 Kasım 2021 Pazar günü Yeryüzü Pazarında Tarsus Kent Konseyi olarak stant açılmasının planlandığı belirtildi.
Kasım ayı içinde yapılan etkinliklerle ilgili üyeler görüşlerini bildirdiler. 10 Kasım Ata’ya Saygı Bisiklet Turunun çok beğenildiği ve 27 Aralık’ta da bisiklet turu yapılmasının istendiği, yapılan ziyaretten dolayı Halil Atılgan Beyin çok mutlu olduğu, Topaklı’da da benzeri bir yerin olduğu bilgisi alındığı ve buranın ziyaret edileceği, “Sokak Ekonomisi” konferansının çok verimli geçtiği, bundan sonrada belediye işbirliği ve esnaf katılımı ile sürekliliğin sağlanmasının gerekliliği, Tarsus 1. Stoa Felsefe Festivalinin çok etkili olduğu ve bundan sonra yapılacak festivallerle kente mal edilebileceği, Çocuk Hakları Günü kapsamında üç gün boyunca önemli etkinliklerin yapıldığı bildirildi.
Gündemin 3. Maddesi gereği, Aralık Ayı faaliyetleri görüşüldü. 1 Aralık 2021 Çarşamba günü, saat 15:00’de, “Kentsel Dönüşüm” konusunda Prof. Dr. Tolga Ünlü ile online söyleşi, uzman bir konuğun programa canlı katılımı ile de “Tarihi Yapıların Korunması” konularında söyleşi yapılması, Dünya Kadın Hakları Günü vesilesiyle kadın muhtarların ziyaret edilmesi, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konusunda Güner Baykal Toplantı Salonunda bir konferans yapılması, 27 Aralık Tarsus’un Kurtuluş Günü başka etkinliklerin de planlanması, uygun bir tarihte Etem Çalışkan’la “Sanat” konulu bir söyleşi yapılması konularında görüş birliğine varıldı. Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi tarafından Tarsus’un Kurtuluşunun 100. yılı kapsamında yapılacak etkinliklere Tarsus Kent Konseyi olarak katkı vermemizin önemli olduğu vurgulanarak tüm üyelerin bu konu üzerinde düşünmeleri ve öneri geliştirmeleri gerektiği belirtildi.
Gelecek toplantılarda Kent Konseyi genel gündemindeki diğer önemli konular değerlendirilecek ve projelendirilerek çalışmalar sürdürülecektir.
Tarsus Kent Konseyi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s