TARSUS KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Tarsus Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı 02 Kasım 2021 Salı günü saat 17:00’de, Güner Baykal Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya; Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok, Genel Sekreter Remzi Karabulut, üyeler; Oya Korkmaz, Mercan Fidanoğlu, Emrah Kara, Uğur Pişmanlık, Necat Çakır, Nagehan Karğılı ve Şahin Yücel katıldılar.
Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok toplantının açılış konuşmasını yaparak gündem maddeleri hakkında bilgi verdi. Gündemin 2. maddesi gereği, Kasım ayı önemli günlerinde yapılabilecek faaliyetler değerlendirildi. 7 Kasım’da kurulacak olan Yeryüzü Pazarı’nda Tarsus Kent Konseyi olarak stant açılması için girişimde bulunulması, 6-12 Kasım Dünya Şehircilik Haftası kapsamında 11 Kasım 2021 Perşembe günü, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Tolga Ünlü’nün katılımı ile “Kentsel Dönüşüm Nedir”,” Türkiye’deki Kentleşme Olgusu ve Müteahhitlerin Yaptığı Uygulamalar” konularında online bir söyleşi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında: “Diyabet ve Sağlıklı Yaşam” konusunda bir söyleşinin Endokrin Uzmanı Doç.Dr.İhsan Üstün ile 15 Kasım gününde gerçekleştirilmesi, 18 Kasım Dünya Felsefe Günü kapsamında, 20 Kasım 2021 Cumartesi saat 13:00-17:00 arası, Güner Baykal Toplantı Salonunda Mersin Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Zehragül Aşkın ve diğer konukların katılımı, belgesel film gösterimi ve Felsefe Karikatürleri Sergisi ile “Tarsus 1. Stoa Felsefe Festivali” yapılması, ayrıca 28 Kasım 2021 Pazar günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin düzenlediği, “13. Tarsus Yarı Maratonu”nda Tarsus Kent Konseyi olarak stant açılması kararlaştırıldı. Gündemin 3. maddesi gereği Türkiye Kent Konseyleri Platformu İklim Krizi Bildirgesi değerlendirildi ve bildirgenin sayfamızda paylaşılması oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. Maddesi gereği Aralık Ayı faaliyetleri görüşüldü. Bu ay, 1 Aralık Dünya Aids Günü, 2 Aralık Mevlana Haftası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, 5 Aralık Kadın Hakları Günü, 6 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, 11 Aralık Uluslararası Dağ Günü, 12 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olduğu bildirildi ve bu önemli günlerde yapılabilecek etkinliklerin araştırılması ve çalışma yapılması kararlaştırıldı.
Gelecek toplantılarda Kent Konseyi genel gündemindeki diğer önemli konular değerlendirilecek ve projelendirilerek çalışmalar sürdürülecektir.
Tarsus Kent Konseyi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s