ORMANSIZ YURT VATAN DEĞİLDİR! MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

TARSUS KENT KONSEYİ YANGIN BÖLGESİNE DESTEKTE BULUNDU

Manavgat ve Marmaris başta olmak üzere ülkemizin güneyini etkisi altına alan orman yangınlarından etkilenen bölgelerin yaralarını sarmak için bizler de Tarsus Kent Konseyi olarak kolları sıvayıp elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Tarsus Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınlarımız bir araya gelerek atölye oluşturup yanan yerlerdeki ihtiyaç sahibi mağdur vatandaşlarımıza gereken kıyafetleri dikerek paketleyip yine yangın yerlerindeki ilgili birimlere ulaştırdık.

Bunun yanısıra Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu (TABİT) üyeleri bir araya gelip orman yangınlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına Atatürk’ün "Ormansız yurt vatan değildir!" sloganıyla duyarlılıklarını paylaştılar.

Bir çok canlının yok olduğu, güzel ülkemizin ciğerlerini yaktığı orman yangınları herkesi olduğu gibi bizleri de derinden etkiledi. Söz konusu afetler gibi zor durumlarda bir araya gelerek tek yürek olan halkımızın bu kötü günleri de el birliğiyle aşacağına inancımız tam. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. Uzun soluklu yardım konusunda elimizden gelen çalışmaları yine hep birlikte yapacağız. Orman yangınları esnasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.
TARSUS KENT KONSEYİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s